Laminovanie

Potrebujete zvýšiť mechanickú odolnosť svojich tlačovín a dodať im reprezentatívny vzhľad? Jednoduchým a cenovo dostupným riešením je ich laminovanie, teda pokrytie tenkou polyesterovou či polypropylénovou fóliou. Lamináciu vykonáva na profesionálnych laminátoroch takmer každé profesionálne copy centrum, a to aj na veľkých plochách. Pre domáce či kancelárske použitie si však často vystačíte s malými kancelárskymi laminátormi, tlačoviny malých rozmerov potom môžete zalaminovať aj ručne metódou za studena.

Termo-väzba a Metalbind

Termo (tepelná) vazba – Tepelná vazba využívá pro uchycení dokumentů do desek teplem aktivované lepidlo. Jedná se o nerozebíratelnou vazbu, které se dá přirovnat k brožované knížce. Desky pro tepelnou vazbu mají čirou přední stranu a zadní z tvrdého kartonu. Tepelné vazače využívají tepelné desky, které lze doplnit o přední folie nebo zadní strany.S pomocou 

Pomocou METALBIND systému môžete viazať cenné originály, pretože po rozviazaní získate dokumenty späť v bezchybnom stave. Najelegantnejší systém, pretože predná strana sa nikdy nedeformuje a nenesie žiadne známky použitia viazacieho stroja. Stále udržuje dokonalý vzhľad. Špeciálne zarážky uľahčujú centrovanie dokumentov s doskami a zabraňujú pohybu dokumentu pozdĺž kanálika. Bez ohľadu na to, aký typ obálky použijete, či mäkkú alebo tvrdú, kovový kanálik spevní zviazanú dokumentáciu tak, že je možné ju položiť do police vertikálne.